Jane Elizabeth Onyango (foto) býva v Keni v slamoch. Adoptovali sme si ju v októbri 2009 (mala 12 rokov). Komunikujeme s ňou cez listy.

Keď začínala študovať, mala samé F, E, D a teraz má najhoršiu známku C, čiže prevažne B a B-. Školu má rada a veľmi usilovne študuje. Citujeme: "...I am working extra hard to fullfill my career and make my future a perfect one. So I am working without any kind of joke..."

Čo sa týka vzdelania, nemajú to tam veľmi ľahké a raz sa stalo, že škola zhorela, alebo, že učitelia museli štrajkovať. Deti v Keni  a samozrejme aj Jane chodia do školy veľmi radi a vážia si, že môžu študovať, keďže nie každý si to môže dovoliť. Jane chodí konkrétne na st. Anne's Sunrise Girls, takže na školu (alebo univerzitu) pre dievčatá. Má rada športy ako sú netball, basketball a football. V Keni sa často stáva, že niektoré deti nevedia, ako vyzerajú niektoré zvieratá (napr. pod pojmom gepard alebo žirafa si predstavia úplne niečo iné.

Jane si prešla ťažkým obdobím, keďže ju už dávnejšie opustil člen jej rodiny. Je rada keď môže pomôcť mame a rada odpúšťa aj svojím nepriateľom (hlavne cez Vianoce). Chcela by sa s nami a našimi priateľmi niekedy stretnúť!

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

volejba_s_chlapci.jpg