AKO SA ZAPOJIŤ?
•    choď na www.krokkuzdraviu.sk a pokračuj podľa pokynov
Nachodené kroky budú 3 krát počas kampane zapisovať študentky z onkologického krúžku z kvinty.
Ak vám na vašom mobile aplikácia nefunguje, kroky vám môže rátať akákoľvek aplikácia, ktorú máte v mobile.
Súťaž vyhodnotíme v novembri.

Liga proti rakovine už po sedemnástykrát realizuje Týždeň proti rakovine, ktorý sa tento rok uskutočnil od 10. 10. do 16. 10. 2016.
Cieľom Ligy proti rakovine počas Týždňa proti rakovine je pripomínať verejnosti, že starostlivosť o zdravie je veľmi dôležitou súčasťou života človeka. Je na každom jednom z nás, ako sa o svoje zdravie stará – Liga proti rakovine dáva jednoduché návody, ako to urobiť čo najlepšie.
V rámci tohto týždňa sa uskutočnil v Bratislave WORKSHOP pre študentov a pedagógov zapojených do Onkologickej výchovy, ktorého sa zúčastnila profesorka Ťapáková a študentky kvinty Tamara Vidiečanová a Monika Vranová.
Okrem odborných prednášok bolo jeho súčasťou aj predstavenie preventívnej kampane, ktorej cieľom je motivovať ľudí k zdravému životnému štýlu. Po minuloročných „Žabákoch za zdravie“ je aj tento rok pohyb hlavnou témou kampane.
Tvárou kampane je slovenský olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth. Spoločne s Ligou proti rakovine vyzýva Slovákov, aby urobili KROK KU ZDRAVIU a prešli spoločne 10 000 000 krokov – teda koľko, koľko on spraví za rok.
Výzva začala 10. 10. 2016 a končí 10. 11. 2016.
V tomto čase „krokujeme“ aj u nás v škole. Nazbierané kroky vám prinesú body do celoročnej súťaže tried.
Výhody chôdze
Chceš byť zdravší, šťastnejší a spokojnejší? Pridaj sa k nám a sprav KROK KU ZDRAVIU!
Chôdzu často berieme ako nudnú aktivitu, je však prekvapujúco efektívnym cvičením. Nahoď tempo, aké ti je príjemné a zbieraj body ku zdraviu:
- lepšia kondícia a zníženie hmotnosti,
- zlepšenie nálady vďaka endorfínom,
- prevencia osteoporózy,
- zníženie hladiny stresu a zlého cholesterolu,
- zlepšenie pamäte, podpora kreativity,
- zvýšenie imunity,
- forma nenáročnej meditácie.
Pre tieto výhody ani nemusíš chodiť ďaleko – skús spraviť aspoň 5 000 krokov denne.
Chceš urobiť pre svoje zdravie ešte viac? Prečítaj si Európsky kódex proti rakovine.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

futbal_zupna liga_10_04.jpg