Takto zhodnotili výlet na plaváreň do Dolného Kubína študenti z kvinty, kam na vybrali vlakom v stredu 12.10. 2016 popoludní.

            V tomto školskom roku sa kvinta z Gymnázia v Tvrdošíne zapojila do projektu v rámci programu eTwinning, ktorý sa volá "eSwimming, eRunning, eTwinning". Jeho cieľom je posilniť záujem mládeže o šport, získať lepšiu fyzickú kondíciu, zmysluplne tráviť voľný čas, trochu si zasúťažiť a zároveň sa zlepšiť v anglickom jazyku. Jednou z aktivít projektu je preto aj návšteva plavárne.

           

Po krátkom rozcvičení si študenti zmerali čas v plávaní na 100 m voľným štýlom. Zatiaľ je najzdatnejším plavcom z chlapcov Marek Vróbel a z dievčat Bianka Krížiková. Udržia si prvenstvo aj nabudúce? Študenti budú trénovať a na jar si porovnajú, o koľko sa zlepšili. Po vyčerpaní síl na plávanie nasledoval relax vo Vodnom svete, kde sa od radosti aj spievalo.  Potom krátky nákup v supermarkete a cesta vlakom domov, čo tiež bolo nepochybnou súčasťou dobrodružstva. 

            Pri pohľade na spokojné tváre študentov sa dá s istotou konštatovať, že takéto aktivity naozaj majú zmysel.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

literarna exkurzia_titl.jpg