Medzi mnohé úspechy našej školy patrí aj to, že študentka septimy, Mirka, prežíva tento školský rok na strednej škole v USA. Je dôkazom toho, že keď chcete, môžete si splniť aj takýto sen. Prinášame vám krátky rozhovor s Mirkou, ktorý pre vás pripravila Zuzka Ujmiaková:

  1. Ako si sa dozvedela o príležitosti dostať sa do Ameriky?

M: O tomto programe mi povedala pani profesorka Dzuriková, ešte keď som chodila do kvinty. Už vtedy som sa rozhodla, že to chcem skúsiť.

  1. Čo všetko si musela spraviť, aby ťa tam zobrali?

M: Najskôr som musela vyplniť prihlášku a k nej som musela napísať esej. Samozrejme som musela mať aj výborné vysvedčenie. Potom som šla na jazykové testy, v ktorých som dosiahla dostatočný počet bodov a bola som pozvaná na pohovor. Vybrali ma najskôr ako náhradníčku. Potom mi volali, že jedno dievča to odmietlo a ponúkli mi tento pobyt v Amerike.

  1. Čo robíš vo voľnom čase?

M: Každý deň skúšame na muzikál, v ktorom budem hrať. Potom hrám na klavíri alebo si idem zabehať. A samozrejme si píšem úlohy.

  1. Aký je školský systém v Amerike?

M: Systém je tu v každej škole iný. V mojej škole máme každý deň 4 hodiny, začíname 8:10 a končíme o 15:00 a máme milión úloh. Môžeš si vybrať či chceš mať každý deň jednu hodinu voľnú alebo nie. Známkujú nás A,B,C,D,F.

  1. Akí sú tvoji spolužiaci?

M: Spolužiaci sú úžasní. Všetci sú tu veľmi milí.

  1. Sú v tomto projekte zapojení aj žiaci z iných krajín?

M: Áno sú. Stretla som sa so žiakmi z Nemecka, Švédska, Nového Zélandu a ešte aj z iných krajín.

  1. Odporučila by si tento projekt aj ostatným študentom?

M: Určite by som im to odporučila. Je to naozaj dobrá skúsenosť aspoň si prejsť testami a pohovorom.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

1.jpg