Na webovej stránke gymnázia sme  už pred niekoľkými dňami pozývali študentov našej školy aj verejnosť  na stretnutie s hlavným trénerom slovenskej kin-ballovej reprezentácie p. Aurelom Bitterom.

Deň D prišiel a 25. 5. 2017 okolo poludnia do našej športovej haly zavítal dlho očakávaný a neprehliadnuteľný hosť – p. Bitter. Spolu s ním prišli zdokonaliť svoje hráčske zručnosti a stratégie v kolektívnej hre kin-ball členovia ZK Aspirateur a všetci účastníci  projektu Športujme, spolupracujme a vzdelávajme sa. Spoločne sme strávili príjemné dve hodiny oboznámením sa s pravidlami hry, uchopením lopty, podaním, obranou, bodovaním. Študenti si zahrali dve či tri periódy, počas ktorých ich p. Bitter upozorňoval na chyby a spôsoby zlepšenia hry a spolupráce medzi hráčmi.
So  získanými vedomosťami, zručnosťami či v neposlednom rade nadšením pre hru sa budeme snažiť podeliť s priateľmi z Čiech a Litvy, ktorí nás navštívia v októbri nového školského roka.

- foto -

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

koniec_roka_10_12.jpg