Aspirateur je názov klubu z Gymnázia Tvrdošín prinášajúceho do nášho regiónu (na Slovensku pomerne neznámy) šport kin-ball.
Kin-ball je kolektívna hra, pri ktorej sa zabavíte, ste stále v pohybe, a ktorá vyžaduje tímovú spoluprácu. Môžu ju hrať deti aj dospelí, ženy či muži. Navyše nemusíte byť zdatnými športovcami. Vznikol v Kanade v rámci programu kanadskej vlády bojujúcej s nezdravým životným štýlom mládeže. Na Slovensku sa dostal do povedomia verejnosti v roku 2013 zásluhou občianskeho združenia IMA (Ideálna mládežnícka aktivita).
ZK Aspirateur Tvrdošín sa bude snažiť informovať ZŠ, SŠ a verejnosť v meste a okrese Tvrdošín o kin-balle. V mesiaci október bude zabezpečovať  aktivity v rámci  projektu LET´S DO SPORTS ....... ERASMUS+ zameraného na netradičné športy.
V neposlednom rade bude organizovať nesúťažné kin-ballové stretnutia.
Študenti gymnázia už boli oboznámení s pravidlami novej  hry. Rovnakú možnosť ponúka Gymnázium Tvrdošín aj verejnosti. Uvádzacia hodina kin-ballu  sa uskutoční v športovej hale gymnázia 25. 5. 2017 a bude ju viesť hlavný tréner slovenskej kinballovej reprezentácie a medzinárodný rozhodca 2. stupňa  p. Aurel Bitter.

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat.jpg