Keď sa študenti sexty A Gymnázia v Tvrdošíne dozvedeli, že sa môžu zapojiť do súťaže anglických divadiel, okamžite sa pre ten nápad nadchli.

Čakalo ich však veľa práce: vybrať vhodnú predlohu, naučiť sa texty v angličtine, vyrobiť rekvizity, skomponovať hudbu, zložiť text piesní, nacvičiť spevy a dať všetko dokopy. Dokážu to stihnúť všetko načas?

            Vybrali si poviedku anglického spisovateľa Roalda Dahla: Lamb to the Slaughter (Jahniatko na zabitie). Ide o tragicko-komický príbeh, v ktorom mrazené jahňacie stehno poslúži ako vražedná zbraň.

            Podľa literárnej predlohy napísala scenár a celé predstavenie režírovala študentka Agáta Brozová. Vynikajúco zahrala aj hlavnú úlohu Mary, spolu s Kristínou Krilekovou a Miroslavou Hladkou. Miroslava tiež skomponovala a interpretovala hudobné doplnky divadla, vďaka ktorým bolo predstavenie živé a dramatické. V ďalších úlohách sa predstavili: Ondrej Buc ako Patrik, Lívia Obtulovičová, Andrea Hurajová a Martin Rajniak ako policajti, Anna Oriešková a Zuzana Ujmiaková ako detektívi a Zdenka Rendeková s Grétou Medveckou ako predavači. V predstavení účinkovali aj všetci ostatní členovia sexty A, či už vedľajšími rolami alebo spevom.

            Vzniklo krásne prepracované dielo, keďže toľko šikovných ľudí prispelo svojím talentom a nápadmi. Je skvelou ukážkou toho, čo dokážu študenti Gymnázia v Tvrdošíne, keď spoja svoje sily pre správnu vec.

            Nastal Deň „D“, 17. február 2017, kedy sa na GAB v Námestove konala prehliadka divadiel a scénok v cudzích jazykoch, Drama Fest. Trochu prekvapujúce bolo, že organizátori sa tento rok rozhodli neudeľovať prvé miesta najlepším triedam, ale vybrať len jednu triedu z ich školy, ktorá postúpi na festival Divadelná Nitra. Na Drama Feste sa predviedlo celkovo 9 žiackych skupín s divadlami v anglickom a ruskom jazyku. Gymnázium z Tvrdošína ako hosť síce nesúťažilo o umiestnenie, ale jeho výborné predstavenie divákom doslova vzalo dych. Keď hrala sexta A z Tvrdošína, v sále vládlo úplné ticho. Bolo počuť len občasné pochvalné komentáre od rovesníkov v hľadisku. Všetci prítomní mali možnosť vidieť, že aj z malej školy môžu vzísť kvalitné diela. Hoci sa poradie účastníkov neurčovalo, toto predstavenie jednoznačne patrilo medzi prvé tri najlepšie, ktoré na pódiu vystúpili. Sextáni, sme na vás hrdí!

 

            Aktivity ako je Drama Fest sú obojstranne obohacujúce, preto sme sa už teraz s GAB v Námestove dohodli na spolupráci aj v budúcom školskom roku. Tešíme sa, čo predvedie septima z tvrdošínskeho gymnázia. 

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

eyp2.jpg