Hudba je ako jazyk bez slov. Práve preto sa učitelia cudzích jazykov na Gymnáziu v Tvrdošíne, v spolupráci s vedením školy a mestom Tvrdošín, aj tento rok rozhodli pre svojich študentov zorganizovať už druhý ročník hudobno-speváckej súťaže GymtsSTAR.

            Súťaž sa konala 16. 11. 2016 z príležitosti Dňa študentstva. Aj vďaka udalostiam, ktoré si 17. novembra pripomíname, sa mladí ľudia môžu učiť cudzie jazyky, cestovať či študovať v zahraničí, čo predtým bolo nemožné alebo prinajmenšom veľmi zložité. Cieľom súťaže bolo používať niektorý z jazykov, ktoré sa vyučujú na škole, upevniť triedne kolektívy a ukázať hudobné a spevácke talenty, ktoré sa v mnohých študentoch často len skrývajú. Už pár týždňov vopred sa všetky triedy usilovne pripravovali, skúšali a vyberali to najlepšie, čo by mohli svojim spolužiakom i verejnosti ukázať. Odborná porota mala preto ťažkú úlohu, aby určila víťazov jednotlivých kategórií, lebo všetky triedy boli niečím výnimočné a predviedli naozaj kvalitné predstavenie. Patrí im za to velikánska pochvala!!!

            Poradie v prvej kategórii je čisto náhodne aj symbolické:

1.      miesto: príma A s nemeckou verziou piesne Včielka Maja

2.      miesto: sekunda A s anglickou piesňou Cold water

3.      miesto: tercia A s anglickou piesňou Renegades

4.      miesto: kvarta A s francúzskou piesňou Je veux

Poradie v druhej kategórii:

1.      miesto: III.A – ruštinári s ruskou verziou piesne Hurt

2.      miesto: sexta A s piesňou In the jungle

3.      miesto: II.A s piesňou Lazy song

4.      miesto: IV.A so zmesou ruských piesní

5.      miesto: septima A s Bieberovou Love yourself

6.      miesto s rovnakým počtom bodov: I.A (Hallelujah), kvinta A (španielska Duele El Corazon), III.A – nemčinári s nemeckou piesňou So still. Aj tieto piesne boli naozaj vynikajúco predvedené!

Dúfame, že všetci študenti si svoj sviatok užili a od svojich spolužiakov získali ďalšiu inšpiráciu i poučenie. 

Lets walk and learn

NAŠE – SLOVENSKÉ  3. projektové stretnutie Erasmus+ Lets walk and learn už 12. septembra 2017
Už ste na to pripravení (?) – veď celý predošlý rok ste hľadali, tvorili, vkladali fotky, žiadali súhlas od autorov, posielali, písali, prerábali, stretávali sa a spolupracovali, prekladali a počúvali všetky pripomienky p. prof. Harmatovej k prezentáciám a spol., konzultovali s p. prof. Dzurikovou, Gazdíkovou, Hrubcovou, Košarišťanovou, Kubošovou, Modránszkym a opäť „zúrivo“ prerábali ďalej, až kým KONEČNE vaša práca splnila všetky predpokladané požiadavky a  vaše dielo bolo odovzdané a riadne archivované na tajnom mieste ;) UFF
Takto „potili krv“ projektanti zapojení do projektu Lets walk and learn – Education via tourist paths in Europe v rámci programu Erasmus+.
Takto postupne – a trpezlivosť dochádzala nejednému – sa úúúúspešne„prehryzkali“ až ku konečným prípravám 3. projektového stretnutia, ktoré bude NAŠE. Verím, že našim hosťom a už aj priateľom z Českej republiky a Francúzska ukážeme to najlepšie, čo sme doma pre nich pripravili... A je toho neúrekom – hádam to za ten týždeň spolu stihneme – a dáme ;) Čo poviete? JASNÉ

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

futbal_zupna liga_10_04.jpg